Adresas

Taikos pr.15A, LT-31107 Visaginas
Administracija tel. (8 386) 75289

Kontaktai

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tel. (8 386) 74643

Konsultacijų skyriaus registratūra d.d. tel. (8 386) 73001,
(iš. registracija d.d. 8.00-16.00) mob. 8 656 22225

El.paštas

Administracija: info@visaginoligonine.lt

1978 metais lapkričio mėnesį, tuometinės TSRS Sveikatos ministerijos įsakymu Nr. 207, buvo įkurta Medicininė-sanitarinė dalis Nr. 136 bei organizuota įvairių profilių poliklinikos pagalba.
Pirmuoju MSD-136 vyriausiuoju gydytoju buvo paskirtas Vladimiras Solovjovas, 1978 m. gegužės mėn. atvykęs organizuoti statomos Ignalinos AE darbuotojų ir jų šeimos narių medicininę priežiūrą. 1979 m. balandžio mėn. tam tikslui pritaikytose patalpose buvo organizuota somatinio profilio ligoninė vaikams ir suaugusiesiems. V.Solovjovas skyrė daug dėmesio projektuojant ir statant 300 lovų ligoninės miestelį ir atidarant 150 lovų karo ligoninę.
Nuo 1983 m. balandžio mėn. MSD-136 ima vadovauti Valentinas Kozlovas. Tuo metu tobulinami medicinos įstaigų organizavimo ir darbo režimai, gyventojų medicinos aptarnavimo kultūra ir kokybė, vystosi ir stiprėja materialinė-techninė bazė, pilnu tempu statomi ligoninės miestelio objektai. Per 1984 m. I ketvirtį įvykdytas statybos ir montavimo darbų planas, sumažėjo laikinas nedarbingumas, vaikų mirtingumo ir infekcinių susirgimų lygis.

1983 metais pradėta eksploatuoti 150 lovų karo ligoninė, kurios Chirurgijos skyriuje buvo teikiama neatidėliotina chirurginė, anesteziologinė ir reanimacinė pagalba kareiviams statybininkams ir miesto gyventojams.

1984 metais savo veiklą pradeda polikliniką, aptarnaujanti 720 gyventojų per pamainą. 1985 metais atvėrė duris sanitarinės epidemiologinės stoties, ūkio dalies korpusai, skalbykla ir maitinimo blokas. 1986 metais pirmieji ligoniai hospitalizuojami į infekcinių ligų skyrių. 1987 metais atidaromi Patologoanatomijos ir Akušerijos skyriai.

Sumaniai sprendžiami kadrų parinkimo ir paskirstymo klausimai. Padalinių, skyrių vadovų, pagrindinių ir etatinių specialistų pareigoms parinkti gabūs sveikatos apsaugos organizatoriai, turintys klinikinį pasiruošimą ir praktinę patirtį.
1988 metais eksploatuoti perduodamas 300 lovų pagrindinis ligoninės korpusas. Vyriausiuoju gydytoju kolektyvas išrenka Vladimirą Ivanovą. Šiuo metu formuojami chirurgijos, vidaus ligų, nervų ligų, vaikų ligų, LOR, ginekologijos, anesteziologijos – reanimatologijos ir operacinės skyrių kolektyvai. Tobulinama gydomoji–diagnostinė veikla.
1991 metais MSD-136 pavadinta Snečkaus, o vėliau ir Visagino ligonine. Organizacija buvo restruktūrizuota į Visagino respublikinę ligoninę (pavaldžią Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai). Tuo metu ligoninė buvo viena iš 9-ių buvusių respublikinės ligoninės statusą turinčių organizacijų. Organizacijos paskirtis buvo praplėsta – teikti sveikatos priežiūros paslaugas ne tik Ignalinos atominės elektrinės darbuotojams, bet ir Visagino miesto bei gretimų rajonų gyventojams. Ligoninėje buvo koncentruojamos visos Šiaurės Lietuvos medicinos technologijos, į ligoninę kitos gretimų rajonų sveikatos įstaigos siųsdavo konsultuoti ir tirti sudėtingomis ligomis sergančius pacientus.
1992 metais vasario mėn. ligoninės vyriausiuoju gydytoju paskiriamas Kastytis Matulevičius. K. Matulevičiaus paskyrimas sutapo su ekonominiais ir politiniais sunkumais Respublikoje. Tačiau, nepaisant to, kolektyvas dirba ir toliau. O vyriausiojo gydytojo pagrindiniai bruožai – mokėjimas integruoti teorines ir praktines žinias, gebėjimas orientuotis sudėtingose situacijose, užsienio kalbų (rusų, vokiečių) mokėjimas, komunikabilumas, iniciatyvumas, tolerancija, siekimas padėti žmonėms – padėjo jam greitai adaptuotis ir sėkmingai vykdyti sunkias vadovo funkcijas. Daug jėgų atiduota hiperbarinės oksigenacijos skyriaus ir halokameros, kurioms analogų nėra Rytų Lietuvoje, įrengimui ir atidarymui. Vyriausiojo gydytojo darbo tikslui – šiuolaikinių diagnostikos metodų įvedimas Visagino ligoninėje – pasiekimui, K. Matulevičius ir Visagino ligoninė nuo 1994 metų sėkmingai bendradarbiauja su Vokietijos Halės miesto St.Elisabeth-St.Barbara'os ligonine. Įsteigtas naujas Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius.
1997 metais ligoninė buvo dar kartą restruktūrizuota į tris savarankiškas organizacijas: Visagino polikliniką, Visagino ligoninę ir Visagino greitosios pagalbos stotį. Pakeistas Visagino ligoninės juridinis statusas ir organizacija įgavo savo dabartinį statusą ir pavadinimą – Lietuvos Respublikos Visagino savivaldybės viešoji įstaiga Visagino ligoninė. Dabartinė organizacijos paskirtis yra teikti antrinio lygio ambulatorines ir stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas visų pirma Visagino miesto, bei taip pat Utenos apskrities, gyventojams.

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.

Apie slapukus