Panevėžio Teritorinė ligonių kasa

Pranešimas spaudai

2011-07-27

Patvirtintas 2012 metų prioritetinių krypčių sąrašas

2011 m. liepos 19 d.  Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu patvirtintas  2012 m. asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos apsaugos fondo biudžeto prioritetinių krypčių sąrašas. Jame paskelbtos asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo kryptys, kurioms kitąmet bus skiriamas didžiausias dėmesys, nurodytos paslaugos ir pagrindiniai siekiai, kompensuojant išlaidas, tikslai bei uždaviniai.

2012 m. didžiausias dėmesys kompensuojant asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas bus skiriamas pirminės asmens sveikatos priežiūros ir ekonomiškai efektyvių sveikatos priežiūros paslaugų bei paslaugų, kuriose naudojamos informacinės technologijos, plėtrai bei stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo optimizavimui.

Nustačius prioritetus, bus siekiama artinti prie gyventojų ir plėsti pirminę asmens sveikatos priežiūrą, užtikrinant šių paslaugų prieinamumą aptarnaujamiems gyventojams visą parą pagal sutartis su kitomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ) ar organizuojant budėjimus. Taip pat siekiama skatinti šeimos gydytojo paslaugų teikimą, atsižvelgti į gydymo įstaigų sugebėjimą aprėpti kuo daugiau gyventojų, vykdant prevencines programas.

Pirmumas kompensuojant slaugos paslaugų išlaidas bus skiriamas  toms gydymo įstaigoms, kurios užtikrins slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviosios pagalbos paslaugų teikimą visiems pacientams, kuriems šios paslaugos būtinos, plėtos slaugos paslaugas namuose, neatitraukdamos paciento nuo jam įprastos socialinės aplinkos.

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) srityje kitąmet bus siekiama užtikrinti, kad tokias paslaugas teikiančiose ASPĮ vienu metu dirbtų ne mažiau kaip dvi GMP brigados, sutartys dėl dispečerinės tarnybos paslaugų išlaidų apmokėjimo būtų sudaromos su sveikatos apsaugos ministro  įsakyme numatytomis dispečerines paslaugas teikiamomis ASPĮ.

Kompensuojant dienos stacionaro paslaugų išlaidas siekiama, kad būtų teikiamos ekonomiškai efektyvesnės paslaugos, kuo mažiau atitraukiamas pacientas nuo jam įprastos socialinės aplinkos.

Pirmenybė iš PSDF biudžeto kompensuojant medicininės reabilitacijos paslaugų išlaidas bus skiriama toms įstaigoms, kurios tenkins vaikų medicininės reabilitacijos paslaugų poreikį, didins ambulatorinės reabilitacijos paslaugas ir kt.

Pacientų registravimas internetu asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti taip pat bus vienas iš svarbių kriterijų kompensuojant gydymo įstaigų paslaugų išlaidas.

VLK direktoriaus įsakymu patvirtintą  2012 m. asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto prioritetinių krypčių sąrašą galima rasti www.paneveziotlk.lt-Įstaigoms.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija