Panevėžio Teritorinė ligonių kasa

Respublikos g. 66, LT 35158 Panevėžys,

Pranešimas spaudai

2011-07-26

Birželį ligonių kasos skyrė susitikimams

Ligonių kasų vadovybė, departamentų ir skyrių vadovai visą birželio mėnesį paskyrė susitikimams: Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai ir kiekvienos teritorinės ligonių kasos vadovai susitiko su sutarčių partneriais – gydymo įstaigų vadovais, taip pat bendravo su pacientų organizacijų, savivaldybių ir vietos bendruomenių atstovais. Susitikimų metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje buvo pristatyti ligonių kasų strateginiai ir metiniai veiklos planai, diskutuojama ir atsakoma į įvairius klausimus apie privalomąjį sveikatos draudimą.

Ligonių kasoms šie susitikimai svarbūs siekiant kelių tikslų. Pirma, siekiama gerinti veiklos planavimo kokybę, todėl ligonių kasų veiklos strategija aptariama su darbuotojais. Antra, tiesiogiai su darbuotojais aptariant planuojamų darbų reikalingumą, numatomus rezultatus, atlikimo terminus, gerėja visų ligonių kasų veiklos koordinavimas. Trečia, bendradarbiaudamos su gydymo įstaigomis, savivaldybėmis, pacientų ir medikų organizacijomis, vietos bendruomenės atstovais bei gyventojais ligonių kasos geriau supranta jų poreikius.

VLK vadovybės vizitas Panevėžyje vyko birželio pradžioje. Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Jonas Narbutas svečiams pristatė TLK 2010 m. veiklą ir prioritetines 2011 m. kryptis. Svečiai lankėsi atnaujintuose VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Psichiatrijos, Priėmimo-skubios pagalbos ir Dienos chirurgijos skyriuose, kurių rekonstrukcija buvo finansuota iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigų rekonstrukcijos projektą. Po vizito VLK atstovai pakvietė į pokalbį TLK veiklos zonos pacientų organizacijų atstovus išsakyti siūlymų, kaip VLK galėtų padėti spręsti gyventojų problemas, prisidėti prie jų lūkesčių įgyvendinimo.

Be Panevėžio, VLK vadovai aplankė Šiaulių respublikinę, Alytaus S. Kudirkos, Kazlų Rūdos, Kelmės ligonines ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentą, taip pat susitiko su Daugų miestelio bendruomene, Kazlų Rūdos, Kelmės, Palangos savivaldybių merais ar jų pavaduotojais, vietos bendruomenių bei pacientų organizacijų atstovais.

Daugiausia dėmesio buvo skiriama gydymo įstaigų ir sveikatos sistemos padėčiai tose savivaldybėse, kuriose vyko šie susitikimai, pastarųjų metų sveikatos sistemos pokyčiams, svarbiausioms veiklos problemoms, kurias ligonių kasos galėtų padėti spręsti, pasiūlymams tobulinti sveikatos priežiūrą. Su vietos valdžios ir bendruomenių bei pacientų organizacijų atstovais buvo diskutuojama juos dominančiais klausimais, aptariami bendruomenių atstovų pasiūlymai ir lūkesčiai dėl sveikatos priežiūros paslaugų kokybės bei prieinamumo.

Dauguma klausimų buvo sprendžiami vietoje, iš karto pateikiant išsamius atsakymus, kitais atvejais buvo ieškoma geriausių sprendimų, paaiškinamos ligonių kasų galimybės ir pozicija, jeigu pateiktų pageidavimų neįmanoma patenkinti.

Visose aplankytose savivaldybėse buvo keliamos problemos, susijusios su greitąja medicinos pagalba (GMP). Aiškinantis įvairius GMP veiklos aspektus buvo akivaizdu, kad būtina įgyvendinti sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl GMP ir tobulinti GMP veiklos reglamentavimą, centralizuojant GMP dispečerinių tarnybų veiklą.

Antroji be išimties visose susitikimuose svarstyta problema – pacientų priemokos. Ligonių kasų atstovai įsitikino, kad gyventojai dar mažai žino apie savo teises, bet kartu  nėra aiškių teisinių nuostatų, kada, už kokias paslaugas ir kodėl pacientas, mokantis privalomojo sveikatos draudimo įmokas, turi mokėti papildomai. Diskusijos dėl priemokų parodė, kad daugiau pastangų turi būti skiriama etiniams, teisiniams ir ekonominiams problemos aspektams atskleisti; siūlyta surengti šia tema specialų forumą, įtraukiant pacientų organizacijas.

Ligonių kasos, užbaigusios strateginių ir metinių planų pristatymo ir susitikimų su parneriais bei gyventojais 2011 metų ciklą, įsitikino, kad tiesioginis opių problemų aptarimas su vietos valdžios, bendruomenių ir pacientų organizacijų atstovais labai naudingas abiem pusėm ir lemia ne tik abipusį supratimą, bet ir geresnius darbo rezultatus.

Išsamesnė informacija: apie vizitus – VLK pranešime Ligonių kasos birželį skyrė susitikimams su sutarčių partneriais ir gyventojais;

Panevėžio TLK pranešime Ligonių kasų vadovams – pacientų lūkesčiai

Panevėžio teritorinės ligonių kasos ir

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija