Šveicarijos parama VšĮ Visagino ligoninei

Europos Komisija ir Šveicarijos Konfederacija, siekdamos sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, 2006 m. vasario 27 d. pasirašė Susitarimo memorandumą, kuriuo ši šalis 10-čiai naujų bendrijos narių įsipareigojo skirti 1 mlrd. Šveicarijos frankų paramą.

2007 m. gruodžio 20 d. Lietuvos ir Šveicarijos valstybių atstovai pasirašė Pagrindų susitarimą dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos įgyvendinimo. Pagal šią tarptautinę programą per penkerius metus mūsų šaliai planuota skirti 70 858 mln. Šveicarijos frankų su Lietuvos prisidėjimu prie programos bendrojo finansavimo.

2013 m. gruodžio 23 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra ir Viešoji įstaiga Visagino ligoninė pasirašė Sveikatos apsaugos ministerijos įgyvendinamos programos „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimasVšĮ Visagino ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ įgyvendinimo sutartį. Finansuojama projekto išlaidų suma sudaro 793.809 Lt. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2013 – 2016 metai.

Už skirtas lėšas bus atlikta dalies ginekologijos ir akušerijos skyrių šildymo sistemos renovacija, vėdinimo sistemos modernizavimas, apšvietimo su LED šviestuvais įrengimas. Atlikus šiuos darbus, tikimasi sutaupyti lėšų, išleidžiamų pastato šildymui, pagerinti mikroklimatą ir įdiegti energiją taupančias priemones skyriuose, teikiančiuose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams.

Šveicarijos parama padės ligoninėms atnaujinti infrastruktūrą ir įdiegti energiją tausojančias technologijas. Programoje numatytas ligoninių infrastruktūros gerinimas padidins energijos vartojimo efektyvumą ir prisidės prie aplinkos išsaugojimo. VšĮ Visagino ligoninės dalyvavimas programoje leis sumažinti infrastruktūros skirtumus tarp miestų ir periferijos ligoninių.