Taikos pr.15A, LT-31107 Visaginas
 Kontaktai: Administracija tel. (8 386) 75289
 El.paštas  info@visaginoligonine.lt
 Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tel. (8 386) 74643
 Konsultacijų skyriaus registratūra tel. (8 386) 73001
 

VšĮ Visagino ligoninė

Pacientams -  už gėles ar saldainius, padovanotus gydytojui, gali tekti sumokėti nemažą baudą

2018 m. sausio 31 d. Vilniuje įvyko regioninis seminaras korupcijos tematika gydymo įstaigose. Seminare dalyvavo atstovai ir iš Visagino gydymo įstaigų, tame tarpe ir ligoninės teisininkė Viktorija Pantelejeva. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai dar kartą priminė, kad kyšiu yra laikomas bet koks materialinis atlygis ar suteikiama asmeninė nauda už tiesioginių pareigų atlikimą.

Remiantis Lietuvos Respublikos  Baudžiamuoju kodeksu ir teisine praktika sveikatos priežiūros specialistai prilyginami valstybės tarnautojams, nes jie, vykdydami savo pareigas, teikia viešąsias paslaugas, turi administracinius įgaliojimus ir atitinka kitus Baudžiamajame kodekse numatytus reikalavimus. Tad jiems galioja gana griežtos taisyklės, neleidžiančios priimti dovanų.

Visos smulkios dovanos, tokios kaip šokoladas, tortai, šakočiai, alkoholiniai gėrimai, nuolaidų kuponai, lengvatos įsigyjant paslaugas ar turtą, bilietai į renginius, paveikslai, kiti daiktai ar paslaugos,  taip pat ir pinigai yra laikomi kyšiu ir negali būti siūlomi gydytojui ar kitam medicinos darbuotojui. Kyšį siūlantis ir duodantis gydytojui žmogus taip pat gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Apie tokius bandymus papirkti gydytojai privalo informuoti savo vadovą, SAM ir STT, kritiniais atvejais skambinti pagalbos telefonu 112 ir prašyti policijos pagalbos.

Kaip pavyzdį, ligoninės teisininkė pateikė 2017 metais Kauno klinikose užfiksuotus  5 korupcijos atvejus, užvestas 2 baudžiamąsias bylas, susijusias su kyšio davimu. Pirmu atveju už 200 eurų kyšį, pacientui buvo skirta 3766 eurų bauda. Antru atveju už tortą, kurio kaina 27 eurai 40 centų, bauda pacientui sudarė 979 eurus.

Paprasčiausias būdas atsidėkoti - yra pasakyti "ačiū" gydymo įstaigos darbuotojui arba įteikti gydytojui rašytinę padėką, priešingu atveju, jūs galite pakenkti sau, gydytojui ir gydymo įstaigai - perspėja Visagino ligoninės teisininkė Viktorija Pantelejeva.

Korupcijos prevencija

Direktoriaus kreipimasis į pacientus dėl korupcijos prevencijos

Korupcijos prevencija įstaigoje

Registracija internetu

Paramos davėjams

Darbo pasiūlymai

Pacientų padėkos

Projektas „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“

E-sveikatos projektas

 

Akcija "Aplenk ligą"

Vartotojui