Kompiuterinės tomografijos registracija tel. (8 386) 70552

Viešoji įstaiga Visagino ligoninė siekia tapti naujagimiams palankia ligonine

Naujagimiams palankios ligoninės iniciatyvą 1991 metais paskelbė Tarptautinė Pasaulio sveikatos organizacija drauge su Jungtinių Tautų vaikų fondu. Šios iniciatyvos tikslas - užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam - taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina. Remiantis moksliniais tyrimais buvo suformuluota dešimt principų, kuriais vadovaujantis žindymo sėkmė padidėja, ir paskelbta, kad ligoninės, kurios savo noru įgyvendins šiuos principus, gaus teisę vadintis Naujagimiams palankiomis ligoninėmis.

Naujagimiui palankioje ligoninėje siekiama, kad motina ir naujagimis kartu palatoje būtų visą parą. Žindyti kūdikį skatinama tiek, kiek reikia ir kada jis nori. Be to, dažnas žindymas - geriausias būdas skatinti pieno susidarymą. Žindymas krūtimi - geriausias ir vertingiausias kūdikio maitinimas, o kartu puiki apsauga nuo ligų. Teigiamos įtakos maitinimui krūtimi turi subalansuota motinos mityba nėštumo metu ir po gimdymo. Žindomiems kūdikiams nerekomenduojami dirbtiniai spenelių pakaitalai - čiulptukai. Neabejojama, kad žindymas - vienintelis teisingas kūdikių maitinimo būdas, nulemiantis normalų vaiko augimą ir vystymąsi - tai procesas, turintis unikalų biologinį ir emocinį poveikį motinos ir vaiko sveikatai.

Dešimt žingsnelių sėkmingo žindymo link:

1. Įstaiga turi turėti įstaigos vadovo patvirtintą Žindymo rėmimo programą (politiką).

2. Visas įstaigos personalas turi būti išmokytas, kaip įgyvendinti programą.

3. Visos nėščiosios, kurios patenka į tą sveikatos priežiūros įstaigą ar joje lankosi, turi būti informuojamos apie žindymo pranašumus ir mokomos taisyklingai žindyti.

4. Įstaigoje turi būti sudarytos sąlygos moteriai pradėti žindyti kūdikį iš karto po gimimo.

5. Personalas turi paaiškinti ir parodyti mamai, ką ji turi daryti, kad pienas gamintųsi, jei ji yra atskirta nuo kūdikio, ir išmokyti rankomis ištraukti pieną.

6. Kūdikiai turi būti maitinami tik mamos pienu, jei nėra medicininių priežasčių duoti vaistus ar kitą maistą. Jokio kito gėrimo ar maisto vaikui nereikia.

7. Mama ir kūdikis turi būti kartu 24 valandas per parą.

8. Kūdikiai turi būti žindomi kada nori ir kiek nori tiek dieną, tiek naktį.

9. Personalas neturi siūlyti čiulptukų, buteliukų, antspenių. Jei yra būtina, kūdikiai maitinami iš puodelio ar kitais būdais.

10. Palikdamos ligoninę žindančios mamos turi būti informuojamos apie žindančių mamų savitarpio pagalbos grupes.

Mūsų įstaiga pripažįsta, kad kūdikių žindymas yra svarbus kūdikių ir mamų sveikatai ir palaiko šią iniciatyvą, siekdama tapti naujagimiams palankia ligonine.