Taikos pr.15A, LT-31107 Visaginas
 Kontaktai: Administracija tel. (8 386) 75289
 El.paštas  info@visaginoligonine.lt
 Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tel. (8 386) 74643
 Konsultacijų skyriaus registratūra tel. (8 386) 73001
 

VšĮ Visagino ligoninė

 

Natalja Veikša
Vyr. slaugytoja 
(8386) 70490

 

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius ligoninėje įkurtas nuo pat jos atidarymo. Skyrių surasite antrame ligoninės aukšte. Čia veikia elektroterapijos, šiluminės terapijos, inhaliacijų, masažo kabinetai, gydomosios fizinės kultūros salė.
Reabilitacija tai kompleksas sveikatą grąžinančių priemonių. Skyriuje šiam tikslui naudojami nemedikamentiniai gydymo būdai. Tarp jų pagrindinį vaidmenį vaidina aparatiniai fizioterapijos metodai, kineziterapija ir masažas. Fizioterpijos metodai indikuotini esant beveik visų vidaus organų susirgimams, chirurgijoje, traumatologijoje, pulmonologijoje, dermatologijoje, esant LOR susirgimams. Pagrindiniai fizioterapijos metodai yra elektroterapija, šviesos bei šilumos terapija, gydymas ultragarsu bei inhaliacijomis.

 

Fizinių faktorių poveikis mažina uždegiminius, distrofinius bei funkcinius patologinius procesus ir netgi juos pašalina. Medikamentiniai ir fizioterapiniai gydymo būdai sustiprina vienas kito poveikį ir pagreitina ligonio išgijimą. Racionalus fizioterapijos priemonių naudojimas dažnai įgalina sumažinti medikamentų dozes ir greičiau pasiekti teigiamą efektą.
Kineziterapija pagerina bendrą organizmo būklę, padidina paciento judrumą, fizinį darbingumą ir padidina medžiagų apykaitos intensyvumą. Ji leidžia įveikti arba pagerinti judėjimo aparato sutrikimus, esant artrozėms, artritams, po traumų. Kineziterapija taip pat naudojama sergant obstrukcinėmis plaučių ligomis, gydant neurologinius ligonius. Skyriuje dirba kineziterapaeutai su aukštuoju išsilavinimu ir didele darbo patirtimi.
Didelis dėmesys skiriamas psichologiniams reabilitacijos aspektams: racionalaus požiūrio į susirgimą formavimui, motyvacijos dalyvauti reabilitacijos procese ugdymui. Šia veikla užsiima visi skyriaus darbuotojai; tiek gydytojas priėmimo metu; tiek vidurinis medicinos personalas atliekant procedūras, masažą; tiek specialistai kineziterapijos salėje.


Per metus gydosi apie 5000 ligonių. Kadangi gydoma kompleksiškai, dažniausiai vienam pacientui per dieną atliekamos 2-3 skirtingos procedūros.
Skyriaus darbuotojai stengiasi, kad čia ateinantiems pacientams būtų patogu ir jauku.
Gydymą skyriuje paskiria gydytojas reabilitologas. Tačiau jis ligonius priima tik su ligoninės ir poliklinikos specialistų siuntimu. Kadangi skyriaus galimybės vienu metu priimti daug pacientų ribotos, taikome išankstinį pacientų užrašymą. Tai leidžia išvengti eilių, kuriose laukimas būtų nemalonus pacientui.

HALOTERAPIJA

2013 metais buvo baigta įrengti moderni Halokamera. Haloterapija – tai nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra ir oro drėkinimu. Druskų kambario sienos, grindys ir lubos yra padengtos druska. Haloterapija taikoma sergant bronchine astma, lėtiniais bronchitais, bronchektazine liga.Galima kreiptis gavus PSPC gydytojų siuntimą, antrinio lygio (ligoninės) gydytojų konsultantų ar stacionaro gydytojų siuntimus gydytojo reabilitologo konsultacijai, kuris paskirs haloterapiją, taip pat teikiamos ir mokamos haloterapijos paslaugos, dėl kurių galima kreiptis ir be gydytojų siuntimų, reikia sumokėti į Konsultacijų skyriuje esančios registratūros kasą nustatyto dydžio įmokas ir suderinti seanso laiką su haloterapijos slaugytoja telefonu (8-656) 22225, nuo 9.00-15.00.

 

HALOTERAPIJA TAIKOMA:

 • plaučių, kvėpavimo takų ir odos patologijoms gydyti bei susirgimų profilaktikai;
 • kvėpavimo takų higienai;
 • virusinių infekcinių ir peršalimų ligų profilaktikai;
 • alerginių susirgimų profilaktikai;
 • organizmo apsauginių mechanizmų aktyvavimui;
 • odos susirgimams gydyti, odos susirgimų profilaktikai;
 • atsipalaidavimui nuo įtampos ir streso.

HALOTERAPIJOS PROCEDŪROS EFEKTYVIOS TOKIEMS ŽMONĖMS, KURIE:

 • serga chronišku plaučių susirgimu, astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, bronchitu, pneumonija, mukoviscidoze;
 • serga respiratorine alergija, pvz. polinoze (šienlige), alerginiu rinitu, ir kt.;
 • dažnai serga rinitu, sinusitu, faringitu, turi išvešėjusius adenoidus bei serga kitomis LOR patologijomis.

HALOTERAPIJOS PROCEDŪROS EFEKTYVIOS:

 • ūmių virusinių respiratorinių infekcijų profilaktikai ir gydymui;
 •  kvėpavimo takams valyti nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų bei profilaktinei higienai;
 • odos susirgimams gydyti bei profilaktikai - aknė, neurodermitas, psoriazė (žvynelinė) ir kita;
 • širdies kraujagyslių ligoms gydyti (kartu su plaučių ligomis);
 • vegetatyvinės nervų sistemos harmonizavimui;
 • imuninės sistemos stiprinimui;
 • psichinei ir emocinei būklei gerinti.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba

Skyriuje veikia Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba. Paslaugas teikia specialistų komanda, kurią sudaro: gydytojas, med.psichologas, logopedas, kineziterapeutas, soc.darbuotojas. Vaikams, turintiems gydytojo siuntimą, paslaugos apmokamos iš PSDF lėšų.

Visada laukiame jūsų atvykstant !

Korupcijos prevencija

Direktoriaus kreipimasis į pacientus dėl korupcijos prevencijos

Korupcijos prevencija įstaigoje

Registracija internetu

Paramos davėjams

Darbo pasiūlymai

Pacientų padėkos

Projektas „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“

E-sveikatos projektas

 

Akcija "Aplenk ligą"

Vartotojui