Taikos pr.15A, LT-31107 Visaginas
 Kontaktai: Administracija tel. (8 386) 75289
 El.paštas  info@visaginoligonine.lt
 Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tel. (8 386) 74643
 Konsultacijų skyriaus registratūra tel. (8 386) 73001
 

VšĮ Visagino ligoninė

 

Bendrasis telefonas

(8 386) 74 643

Visagino ligoninėje 1999 m. sausio 28 d. buvo atidarytas naujas padalinys – Hemodializės skyrius. Laukiantiems inkstų persodinimo ir sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumo terminaline stadija ligoniams būtina kas kelias dienas išvalyti kraują – atlikti hemodializę. Visagino mieste ir aplinkiniuose rajonuose yra ligonių, sergančių lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu, kuriems atliekamos hemodializės procedūros. Jiems buvo labai sunku važinėti į kitus šalies miestus beveik du šimtus kilometrų tris kartus per savaitę hemodializės procedūroms.
Galimybė įsteigti Hemodializės skyrių atsirado tik įsigijus keturis „HD Secura“ ir vieną naują hemodializės aparatą „Dialog“. „HD Secura“ hemodializės aparatai gauti dovanų iš Vokietijos Halės miesto ligoninės, nors ir nėra nauji, tačiau dar labai geri, išnaudoję vos vieną ketvirtadalį savo pajėgumo. Be to, Visagino ligoninėje sumontuoti ir nauji, atitinkantys tarptautinius reikalavimus, vandens valymo įrenginiai, kuriuos padėjo įsigyti Ignalinos atominė elektrinė. Tai turi didelę reikšmę dializės procedūrų kokybei.

Skyriaus vedėjas atsakingam darbui buvo ruošiamas profesoriaus Balio Dainio vadovaujamoje Vilniaus universiteto Nefrourologijos klinikoje. Be vedėjo čia dirba dar du kvalifikuoti gydytojai anesteziologai reanimatologai. Vieną kartą per mėnesį Hemodializės skyriaus ligonius bei pacientus, kuriems reikalinga nefrologo konsultacija, konsultuoja aukščiausios kvalifikacijos gydytojai nefrologai iš Vilniaus universiteto ligoninės „Santariškių klinikos“.
Hemodializės skyriuje veikia šeši hemodializės aparatai, yra vienas atsarginis aparatas. Hemodializei naudojami „HD secura“, naujos kartos kompiuterizuoti „Dialog“ ir „Fresenius 408H“ aparatai leidžia labai tiksliai nustatyti ir kontroliuoti ultrafiltraciją, Natrio profilį, dializato greitį ir daugelį kitų parametrų. Šiais aparatais galima atlikti tiek acetatinę, tiek ir bikarbonatinę dializes. Tačiau Visagino ligoninės Hemodializės skyriuje atliekamos geresnės kokybės bikarbonatinės dializės.
Yra visos galimybės Hemodializės skyriuje teikti šios rūšies pagalbą bent pusei Utenos apskrityje gyvenančių ligonių, kuriems patogiau atvykti į Visaginą.
Per metus Visagino ligoninės Hemodializės skyriuje atliekama virš 1000 hemodializės procedūrų.

Korupcijos prevencija

Direktoriaus kreipimasis į pacientus dėl korupcijos prevencijos

Korupcijos prevencija įstaigoje

Registracija internetu

Paramos davėjams

Darbo pasiūlymai

Pacientų padėkos

Projektas „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“

E-sveikatos projektas

 

Akcija "Aplenk ligą"

Vartotojui