Taikos pr.15A, LT-31107 Visaginas
 Kontaktai: Administracija tel. (8 386) 75289
 El.paštas  info@visaginoligonine.lt
 Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tel. (8 386) 74643
 Konsultacijų skyriaus registratūra tel. (8 386) 73001
 

VšĮ Visagino ligoninė

Ligoninės naujienos

VšĮ Visagino ligoninės darbo tarybos nariai

1. Oleg Sosunov
2. Jurij Fedurcia
3. Jakub Nurov
4. Tatjana Kožinevskaja
5. Vera Šerubniova
6. Viktorija Pantelejeva
7. Daiva Lukoševičiūtė

Projektas "Korupcijos prevencijos didinimas sveikatos apsaugos sektoriuje" Nr. 10.1.2-ESFAA-V-916-01-0013

Mokymų trukmė – 8 ak. val.
Mokymų programos pavadinimas: Korupcijos pasireiškimo tikimybės ir rizikų įvertinimas asmens sveikatos priežiūros įstaigoje

Programos tikslai:
1.Suteikti žinias ir pristatyti teisės aktų, susijusių su korupcijos prevencija, su korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo, apžvalga.
2. Pateikti informaciją kaip reikėtų rengti įstaigos korupcijos prevencijos programas ir programų priemonių planus.
3. Suteikti žinias ir įgūdžius apie Viešųjų ir privačių interesų deklaravimą ir deklaravimo kontrolę.

Mokymai: Panevėžys, 2019-01-14.

2018 m. gruodžio 5 d. Vilniuje Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotoje diskusijoje "Kaip matuosime skaidrumą sveikatos sektoriuje per ateinančius 10-imt metų" dalyvavo VšĮ Visagino ligoninės  teisininkė Viktorija Pantelejeva.

Šis renginys buvo paskirtas Tarptautinės antikorupcijos dienos minėjimui.

Su sveikinimo žodžiu kreipėsi Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Buvo nagrinėjamos šios temos:

1. Sveikatos sistemos antikorupcinė-teisinė sistema. Kaip matuojami korupcijos prevencijos rezultatai dabar? (prof. dr. Ryšardas Burda);

2. Nuo tyrimų prie konkrečių veiksmų: kaip sumažinti kyšininkavimą sveikatos apsaugoje? (pran. Ingrida Kalinauskienė);

3. Korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimas praktikoje. (doc. pr. Kęstutis Štaras);

4. Pasaulio praktika ir patirtys: atitikties kultūros matavimas  sveikatos sektoriuje (prof. dr. Raimundas Kalesnykas).

Akimirkos iš renginio:

   

  

 

Nuo š.m. lapkričio 1 d. duomenų apsaugos pareigūnu VšĮ Visagino ligoninėje paskirta teisininkė Viktorija Pantelejeva.

Skaityti daugiau...

 

DĖL KVIETIMO DALYVAUTI ANTIKORUPCINIŲ INICIATYVŲ ATRANKOJE

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja antikorupcinių iniciatyvų atranką. Joje gali dalyvauti valstybės ir savivaldybės įstaigos, įmonės, organizacijos, privačios sveikatos priežiūros įstaigos, taip pat draugijos, asociacijos bei kitos organizacijos, atstovaujančios pacientų bei medikų bendruomenės interesus, vaistinių preparatų rinkodaros teisės turėtojai, studentų organizacijos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys, 2018 m. įgyvendinę ar pateikę pasiūlymus dėl antikorupcinių iniciatyvų sveikatos sektoriuje įgyvendinimo ateityje.

Skaityti plačiau...

2018 m. spalio 18-19 dienomis VšĮ Visagino ligoninėje lankėsi svečiai iš Vokietijos Halės miesto Šv. Elžbietos ligoninės. Buvo atgabenta parama, kurią sudarė: medicininės priemonės, vaikštynės, kėdės, čiužiniai, funkcinės lovos, echoskopas.

 

Įgyvendinant Sveikatos apsaugos ministerijos projektą "Korupcijos prevencijos didinimas sveikatos apsaugos sektoriuje", kviečiame susipažinti su pateikta vizualia informacija.

https://www.facebook.com/NeKysisGydo/  

PARODA ANTIKORUPCINE TEMA

Nuo 2018-08-01 iki 2018-08-16 veikė Visagino moksleivių piešinių ir plakatų antikorupcijos tema paroda „Esu sąžiningas“ (iniciatorius – Visagino savivaldybės antikorupcijos komisija, organizatorius – Visagino viešoji biblioteka).

Šiuose kūrybiniuose darbuose išreikštas pilietiškas mokinių požiūris į vis dar pasitaikantį korupcijos reiškinį.

Skaityti daugiau: 2018-08-27

2018-07-13 Všį Visagino ligoninėje  buvo pasirašytas priėmimo-perdavimo aktas dėl vėdinimo sistemos pabaigimo darbų palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Naujoji vėdinimo sistema yra kompiuterizuota ir atitinka šiuolaikinius reikalavimus.

GEGUŽĖS 13 – OJI – BUHALTERIŲ DIENA

„Pinigų reikia tiek ir tik tiek, kad apie juos negalvotum. Kai turi per daug, mąstai, kur juos saugiai padėti, o kai pinigų mažai – vien jų stygius galvoje.“ (rašytojas Donaldas Kajokas)

Sveikinimai buhalteriams su  buhalterių diena! Linkime Jums didelės kantrybės, ištvermės, stiprios sveikatos, lai sėkmė lydi Jūsų darbą, o darbas niekad nebūna per sunkus... Te niekad Jums nepritrūksta energijos, naujų idėjų ir ryžto!

GEGUŽĖS 12 - OJI - TARPTAUTINĖ SLAUGYTOJŲ DIENA

Gerbiami slaugytojai !

Nuoširdžiai sveikiname Tarptautinės Slaugytojų dienos proga ir dėkojame Jums už nuoširdumą, profesionalumą, begalinę kantrybę ir atsidavimą savo profesijai.

Prie VšĮ Visagino ligoninės Priėmimo - skubiosios pagalbos skyriaus buvo įrengtas suoliukas, skirtas gydymo įstaigos pacientams. Šis suoliukas atsirado Visagino savivaldybės merės Dalios Štraupaitės dėka ir iniciatyva.

Mieli ligoninės medicinos darbuotojai! 

Sunkus, atsakingas, bet labai prasmingas Jūsų darbas, reikalaujantis daug ištvermės, pastangų ir kantrybės. Balandžio 27-ąją  savo profesinę šventę  dauguma Jūsų pažymės įprastose savo darbo vietose, rūpindamiesi savo pacientų sveikata, įžiebdami jiems viltį ir tikėjimą gyvenimu.

Profesinė medicinos darbuotojų šventė – tai proga pagarbiai atsigręžti ir šiltai paspausti ranką žmonėms, kurie mus lydi nuo pirmųjų gimimo akimirkų.

Į Jus kreipiame viltingus žvilgsnius prispausti ligos ir skausmo, Jumis pasikliaujame eidami išgijimo keliu. Pasirinkdami šią profesiją, prisiimate ir milžinišką naštą – atsakomybės už gyvybę naštą.

Ačiū Jums visiems už pasiaukojamą darbą, už kasdien kuriamus mažus ir didelius stebuklus, už supratimą, kad didžiausia vertybė – žmogaus sveikata.

Te niekada Jums nepritrūksta jėgų, kantrybės, atsidavimo, telydi Jus nuoširdus pacientų dėkingumas.

Všį Visagino ligoninės Konsultacijų poliklinikos patalpose sumontuoti 4 TV vaizdo monitoriai. Juose pacientams transliuojami VLK vaizdo klipai bei animaciniai filmai susiję su aktualia informacija. Taip pat vaizdo monitoriuose demonstruojama įvairi vaizdinė reklama susijusi su korupcijos prevencija įstaigose.

Valstybės atkūrimo šimtmečio deklaracija įsipareigojama ginti Nepriklausomybės akto idealus ir kurti saugią bei klestinčią Lietuvą. Vasario 16-osios gimtadienį švenčia ne tik Lietuva, bet kiekvienas jos pilietis. Drąsiai ženkime į naują šimtmetį, kartu švęskime, pažinkime ir kurkime!

Pacientams -  už gėles ar saldainius, padovanotus gydytojui, gali tekti sumokėti nemažą baudą

2018 m. sausio 31 d. Vilniuje įvyko regioninis seminaras korupcijos tematika gydymo įstaigose. Seminare dalyvavo atstovai ir iš Visagino gydymo įstaigų, tame tarpe ir ligoninės teisininkė Viktorija Pantelejeva. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai dar kartą priminė, kad kyšiu yra laikomas bet koks materialinis atlygis ar suteikiama asmeninė nauda už tiesioginių pareigų atlikimą.

Remiantis Lietuvos Respublikos  Baudžiamuoju kodeksu ir teisine praktika sveikatos priežiūros specialistai prilyginami valstybės tarnautojams, nes jie, vykdydami savo pareigas, teikia viešąsias paslaugas, turi administracinius įgaliojimus ir atitinka kitus Baudžiamajame kodekse numatytus reikalavimus. Tad jiems galioja gana griežtos taisyklės, neleidžiančios priimti dovanų.

Visos smulkios dovanos, tokios kaip šokoladas, tortai, šakočiai, alkoholiniai gėrimai, nuolaidų kuponai, lengvatos įsigyjant paslaugas ar turtą, bilietai į renginius, paveikslai, kiti daiktai ar paslaugos,  taip pat ir pinigai yra laikomi kyšiu ir negali būti siūlomi gydytojui ar kitam medicinos darbuotojui. Kyšį siūlantis ir duodantis gydytojui žmogus taip pat gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Apie tokius bandymus papirkti gydytojai privalo informuoti savo vadovą, SAM ir STT, kritiniais atvejais skambinti pagalbos telefonu 112 ir prašyti policijos pagalbos.

Kaip pavyzdį, ligoninės teisininkė pateikė 2017 metais Kauno klinikose užfiksuotus  5 korupcijos atvejus, užvestas 2 baudžiamąsias bylas, susijusias su kyšio davimu. Pirmu atveju už 200 eurų kyšį, pacientui buvo skirta 3766 eurų bauda. Antru atveju už tortą, kurio kaina 27 eurai 40 centų, bauda pacientui sudarė 979 eurus.

Paprasčiausias būdas atsidėkoti - yra pasakyti "ačiū" gydymo įstaigos darbuotojui arba įteikti gydytojui rašytinę padėką, priešingu atveju, jūs galite pakenkti sau, gydytojui ir gydymo įstaigai - perspėja Visagino ligoninės teisininkė Viktorija Pantelejeva.

Korupcijos prevencija

Direktoriaus kreipimasis į pacientus dėl korupcijos prevencijos

Korupcijos prevencija įstaigoje

Registracija internetu

Darbo pasiūlymai

Pacientų padėkos

Projektas „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“

E-sveikatos projektas

 

Akcija "Aplenk ligą"

Vartotojui